Згода на виїзд дитини за кордон у Херсоні

Згода (в народі  «довіреність») на виїзд дитини за кордон – це юридичний документ-дозвіл, який батьки (один із батьків) видають своїй дитині для виїзду за кордон. Дозвіл оформлюється у формі заяви, яка підписується батьками дитини або одним з них.

Якщо дитина подорожує з обома батьками, дозвіл не потрібен (деякі посольства (консульства) під час оформлення візи для дитини можуть вимагати надання від батьків дозволу на виїзд дитини за кордон).

У разі якщо дитина планує подорожувати разом з одним з батьків, то потрібен дозвіл від того з батьків, хто не супроводжує дитину.

У разі якщо дитина планує подорожувати разом з іншою особою, якій на момент виїзду за межі України обов’язково повинно виконатися 18 років (наприклад, це може бути брат, сестра, дідусь, бабуся, представник авіакомпанії, учитель, керівник групи тощо), то дозвіл на виїзд обов’язково повинен бути наданий обома батьками.

Дозвіл від обох батьків можливо зробити, як однією заявою, так і обома окремими (наприклад, коли батьки знаходяться або проживають в різних місцях і не можуть одночасно звернутися до одного нотаріуса).

Необхідно зробити згоду на виїзд вашої дитини закордон? – телефонуйте 095-277-08-00, або ж приходьте до офісу за адресою: м. Херсон, вул. Пилипа Орлика 18 (вхід з провулку Готельний 9)

Відео-інфографіка від Нотаріальної палати України

Нормативно-правові акти:

Закон України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3857-12/print
Правила
перетинання державного кордону громадянами України - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF/print