Протест векселя

Протест векселя – це акт офіційного посвідчення ряду юридичних фактів вексельного права.

В Україні найчастіше протест векселя здійснюються саме в нотаріальному порядку.

Іншого варіанту, ніж нотаріальний порядок, очевидно, не може бути у випадках, коли векселедавець ухиляється від офіційного визнання того чи іншого факту.

Деякі векселі в разі наявності в них особливих застережень звільняються від вчинення протестів по ним.

Найчастіше на практиці нотаріусам доводиться складати такі загальновідомі протести векселів, як протест у неплатежі, неакцепті і недатуванні акцепту.

Протест у неплатежі – це посвідчення факту нездійснення платежу за векселем вчасно. Даний вид протесту можливий як за простим, так і за переказним векселем. Протест у неплатежі може бути здійснений в залежності від ситуації проти акцептанта.

Протест в неакцепті – це посвідчення факту нездійснення акцепту векселя. Він вчиняється в разі, якщо платник (трасат) взагалі відмовляється прийняти вексель. Цей вид протесту можливий тільки за переказним векселем.

Протест у недатуванні акцепту – це посвідчення факту відмови поставити дату акцепту. Зазначений протест вчиняється в разі, якщо платник не заперечує проти оплати векселя і підтвердив це акцептом, але не вказав при цьому дату акцепту. Протест можливий тільки за переказним векселем.

Векселі для вчинення протесту в неплатежі приймаються нотаріусом наступного дня після закінчення дати платежу за векселем, але не пізніше 12 години наступного після цього строку дня.

Протест у неплатежі векселя строком на визначений день або «в стільки-то часу від складання», а також «в стільки-то часу від пред’явлення» повинен бути здійснений в один з двох робочих днів, які слідують за днем, в який вексель підлягає оплаті.

 

Більш детальну інформацію, щодо вчинення протестів векселів, виконавчих написів нотаріуса, можна отримати у приватного нотаріуса Херсонського міського нотаріального округу Сперчун Олександра Олександровича під час особистого прийому в офісі за адресою: м.Херсон, вул. Карла Маркса, 26-Б ( вхід з провулку Готельного) або за телефоном 095-277-08-00