Купуємо нерухомість в Херсоні, чи потрібна перевірка?

Перевірка нерухомості в Херсоні

Якщо Ви прийняли рішення здійснити покупку нерухомості в Херсоні або Херсонській області, обов’язково рекомендую перед будь-якою передачею грошей (в тому числі авансу або завдатку) перевірити саму нерухомість (квартиру, будинок, земельну ділянку), а також власника нерухомості на предмет відсутності обставин, які можу стати перешкодою для укладення договору і посвідчення його нотаріусом.


Не знаєте, як перевірити власника та нерухомість? – спробую в цьому короткому матеріалі порекомендувати мінімальний перелік дій, які вам допоможуть у цьому.

– Державний реєстр речових прав на нерухоме майно http://bit.ly/2VREG4B. Для користування сервісом вам необхідний електронно-цифровий підпис. За посиланням Ви можете перевірити наявність зареєстрованих прав на нерухомість, перевірити чи не накладено арешт на нерухомість, а також відсутність податкової застави нерухомості. Після входу в сервіс вам потрібно ввести адресу нерухомості (кадастровий номер земельної ділянки) або реєстраційний номер об’єкта або прізвище ім’я по батькові власника- фізичної особи, а також його ідентифікаційний код. Якщо власник нерухомості юридична особа, то необхідно ввести назву і код юридичної особи. Далі здійснити пошук за введеними параметрами і якщо будуть знайдені збіги, система запропонує вам оплатити вартість формування інформаційну довідки. Отримавши інформаційну довідку онлайн, ви зможете проаналізувати її і звірити всі дані.

– Єдиний реєстр боржників https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors. Якщо власник нерухомості знаходиться в реєстрі боржників, то відчуження ним нерухомості неможливо. Користування реєстром безкоштовне. У реєстрі боржників можна знайти інформацію за прізвищем, ім’ям та по батькові, датою народження і ідентифікаційним кодом. Рекомендую здійснювати пошуки окремо за ідентифікаційним кодом, прізвищем, ім’ям та по батькові і датою народження.

– Якщо планується придбання будинку разом із земельною ділянкою або ж тільки земельної ділянки, то необхідно перевірити, як мінімум, наявність у земельної ділянки кадастрового номера. Всі ділянки в Україні обов’язково реєструються в Державному земельному кадастрі. На сайті Публічної кадастрової карти України https://map.land.gov.ua/kadastrova-karta можна перевірити інформацію ввівши кадастровий номер земельної ділянки або вибравши ділянку на карті. Також на сайті можна отримати інформацію про власника ділянки, її актуальну площу і цільове призначення, можна замовити витяг із державного земельного кадастру онлайн. Для користування усім доступним функціоналом вам необхідний електронно-цифровий підпис.

– Перевірити справжність і дійсність паспорта власника нерухомості-продавця можна за допомогою сервісу Державної міграційної служби України онлайн http://nd.dmsu.gov.ua/

– Перевірити правильність реєстраційного номера платника податків (ідентифікаційного коду) власника нерухомості-продавця можна за посиланням http://decode.org.ua/inn. Для цього введіть ідентифікаційний код власника і здійсніть перевірку, сервіс повідомить вам дату народження, отриману з введеного коду, після чого порівняйте отриманий результат з датою народження власника (вказана в паспорті на 1й сторінці).

– Якщо нерухомість продається представником власника ( «за довіреністю»), ви зможете безкоштовно перевірити справжність нотаріального бланку, на якому викладено довіреність. Для цього перейдіть за посиланням http://rnb.nais.gov.ua/ (тільки для довіреностей, виданих в Україні). Дійсність довіреності обов’язково перевірить вже нотаріус перед укладенням договору, або за вашим зверненням в будь-який момент.

Якщо ви не впевнені в тому, що самостійно зможете зробити перевірку нерухомості перед її покупкою на предмет «юридичної чистоти», можете звернутися до мене, нотаріуса Сперчуна Олександру Олександровичу, і я оперативно зможу вам допомогти в цьому. Продавець і Покупець зможуть зустрітися в моєму офісі, надати всі необхідні документи, після чого мною буде здійснена повноцінна перевірка, аналіз документів, я перевірю історію об’єкта і наддам вам свій незалежний висновок і рекомендації.
Вартість послуги з перевірки нерухомості обговорюється індивідуально. Замовити перевірку можна по телефону 38-095-277-08-00 (gsm, viber, telegram, whatsapp) або звернувшись в офіс за адресою: м Херсон, вул. П. Орлика, б. 18 (вхід з провулку Готельний 9)