Новий закон про Державну реєстрацію речових прав (ДРРП 2016)

12/12/2015 були опубліковані зміни до ЗУ “Про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень”. Фактично закон прийняли у новій редакції.
Ключове:
1) Реєстрацію передати в органи місцевого самоврядування (Фактично повернулись до БТІ, але без виключних прав на реєстрацію, зараз є альтернатива – державні реєстратори-нотаріуси);
2) адміністративний збір збільшено;
3) ввели градацію розміру адміністративного збору в залежності від сроку видачі документів заявнику, як на мою думку це крок направлений на боротьбу з корупцією в адміністративних центрах і в реєстраційних службах (максимум будуть діяти до квітня 2016 року). Основний принцип – хочеш швидше – плати більше, але теперь не корупціонеру, а до державного бюджету;
4) врегулювали питання “скасування записів Державного реєстру речових прав”, раніше записи скасовувались на підставі рішення суду про скасування рішення державного реєстратора, а зараз до підстав додали “на підставі скасованих документи, що були підставою виникнення, змін прав…”. Вважаю тепер є більш комфортнішим потерпілим відновити втрачені права. Раніше окремо необхідно було визнавати правочин недійсним, окремо скасовувати рішення державного реєстратора, а зараз буде необхідним отримати рішення про визнання недійсним та скасування правочину.
5) Ввели можливість адміністративного оскарження рішень або бездіяльності державних реєстраторів. Скарги подаються до органів юстиції. Раніше було виключно судове оскарження.

 

Джерело Опублікований закон в виданні Голос України