Договір відчуження, іпотеки (застави) нерухомого та рухомого майна: місце нотаріального посвідчення договору

Посвідчення правочинів щодо відчуження, іпотеки житлового будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна, а також правочинів щодо відчуження, застави транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації, провадиться за місцезнаходженням (місцем реєстрації) цього майна або за місцезнаходженням (місцем реєстрації) однієї із сторін відповідного правочину.

Приклад 1: Купівля-продаж квартири, місцерозташування квартири: м. Херсон, продавець проживає у Києві, покупець проживає у Сімферополі. Договір можна посвідчити, як у Києві так і в Сімферополі, а також за місцем розташування квартири – у Херсоні.

Приклад 2: Застава автомобіля, юридична особа – Банк знаходиться у Києві (юридична адреса у місті Києві), відділення -філія у м. Херсоні, власник автомобіля зареєстрований у с. Стара Збур’ївка, Голопристанського району, автомобіль зареєстрований у МРЕВ ДАІ м. Гола Пристань. Нотаріальне посвідчення договору застави можливо у м. Гола Пристань (місце реєстрації автомобіля, районний центр в районі якого проживає Заставодавець) або у м. Києві (місце розташування банку).